Nogometaši Ajaxa pobijedili su Heerenveen rezultatom 1:0 u prvom kolu nizozemske Eredivisie, čime su upisali novu stranicu historije slavnog kluba.

Nogometni klub Ajax prvi put nakon 22 godine započeo je sezonu s četiri uzastopne pobjede, budući da je ove sedmice na startu nizozemskog prvenstva na svom terenu minimalnim rezultatom pobijedio Heerenveen.

Jedini gol na utakmici postigao je Kristijan Hlinson u 45. minuti, donoseći sva tri boda “Kopljanicima”. Ajax je prethodno pod vodstvom novog trenera Frančeska Fariolija pobijedio u tri uzastopne utakmice u kvalifikacijama za Europsku ligu.

“Kopljanici” su prvo dva puta pobijedili Vojvodinu (1:0 i 3:1), a zatim i Panathinaikos u Ateni (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za drugo najvažnije europsko natjecanje.

S obzirom na dosad odigranih 360 minuta nogometa u novoj sezoni, može se zaključiti da je talijanski stručnjak “zategao” odbranu Ajaxa, ali da napad ne funkcionira baš blistavo, budući da su tri od četiri pobjede ostvarene rezultatom 1:0, dok ni u onoj od 3:1 protiv Vojvodine igra nije bila previše uvjerljiva, jer su Novosađani imali svoje prilike.

Podsjetimo, četverostruki prvak Europe prošle sezone bio je tek peti u nizozemskom prvenstvu, nije osvojio nijedan trofej, pa su se u klubu odlučili dovesti Fariolija na mjesto trenera, a za sada im je izbor 35-godišnjeg Talijana pokazao kao odličan potez.