Fudbaleri Željezničara poraženi su u derbiju 17. kola Premijer lige BiH na Grbavici od Veleža rezultatom 0-1.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Guliashvili u drugom poluvremenu. Nakon utakmice, komentare su dali treneri obje ekipe.

“Imali smo u prvom poluvremenu šansu Šikala. Ovakve utakmice su uvijek tvrde. Ušli smo u grču, nisam zadovoljan kako smo igrali prvo poluvrijeme. Obzirom na okolnosti i na situaciju u kojoj se nalazi Željezničar koji je davao sve od sebe, odlično je ispalo. Bili smo bolji u drugom poluvremenu. Zasluženo smo pobijedili. Želim Željezničaru sve najbolje u nastavku prvenstva.

Momci odrađuju taktički disciplinirano svoje zadatke i u odbrani i u napadu. Pobjeda je uvijek veliko zadovoljstvo za sve nas.

Prvi put sam na Grbavici, a to je za mene kultni stadion. Jako sam sretan što sam na svom debiju upisao pobjedu.”, rekao je Klafurić.

“Ponosan sam na svoj tim, ali sve drugo što se dogodilo je sramota. To je to, nemam više ništa reći.”, kaže Al Tuwajiri.