Fortuna Sittard je na svom terenu ostvarila preokret i pobijedila Volendam rezultatom 3:1, pri čemu je Alen Halilović ostvario gotovo savršen nastup.

Halilović je asistirao i postigao gol, a prema ocjeni na SofaScoreu dobio je visoku ocjenu od 9.9 od mogućih 10. Garang Kuol je doveo Volendam u vodstvo u 41. minuti, ali Halilović je ključno sudjelovao u drugom dijelu utakmice.

U 59. minuti je izvrsnim dodavanjem stvorio priliku za izjednačenje, a u 89. minuti je postigao gol koji je osigurao konačnu pobjedu Fortune Sittard rezultatom 3:1.

Nekad iznimno obećavajuću karijeru pokušao je ponovno oživjeti u ljeto 2022. godine. Potpisavši za Rijeku vratio se u SuperSport HNL devet godina nakon što je kao talent otišao iz Dinama u Barcelonu. Međutim, u tome nije uspio te je na zimu raskinuo ugovor pa par mjeseci bio bez kluba. Novu sredinu našao je u Fortuni i zasad mu odlično ide.