Alen Halilović postigao je još jedan pogodak za Fortunu Sittard, ovaj put protiv Almere Cityja u drugom kolu nizozemskog prvenstva.

U prvoj utakmici sezone zabio je i u pobjedi protiv Go Ahead Eaglesa. Protiv Almerea, Halilović je u 24. minuti s peterca pospremio povratnu loptu u mrežu za vodstvo od 1:0.

Fortuna Sittard je na kraju slavila s uvjerljivih 3:0. Njegov gol mogao bi povećati interes drugih klubova, posebno uoči završetka prijelaznog roka, o čemu je nedavno pisao i poznati stručnjak za transfere, Fabrizio Romano.

Osim Halilovića, za Fortunu je zabio i Josip Mitrović, bivši igrač Gorice, koji je u 70. minuti postigao pogodak za 3:0.

Oba Hrvata, Halilović i Mitrović, igrali su do 76. minute, nakon čega je Mitrovića zamijenio Ante Erceg.

Halilović sada ima sedam golova u 36 nastupa za Fortunu, dok je Mitrović upisao svoj prvi gol za klub.