Iskusni trener Real Madrida, Carlo Ancelotti, bio je nezadovoljan suđenjem u derbiju protiv Atletica.

Okršaj Reala i Atletica u 23. kolu La Lige završen je bez pobjednika 1:1. Real je poveo golom Brahima Diaza u 20. minutu, a bod upornim gostima donio je Marcos Llorente u trećem minutu nadoknade vremena.

U posljednje vrijeme bilo je mnogo primjedbi na račun sudija u Španiji. Iz Barcelone su tvrdili da Real ima pomoć arbitara, posebno nakon meča sa Almerijom kada su tri diskutabilne VAR odluke otišle na stranu Madriđana. Tada su i trener Barse Xavi i predsednik Laporta žestoko isprozivali velikog rivala.

Nakon duela sa Atletikom Ancelotti je smatrao da je njegov tim oštećen, ali nije želio da uzvrati Barceloni istom mjerom.

“Profesionalac sam i neću da se spuštam na njihov nivo i pokazujem nepoštovanje prema španskom fudbalu. Ne pitajte me za to više, ne želim da se spuštam na taj nivo, jer tu nema profesionalizma”, poručio je Ancelotti, prenosi N1.