Fudbaleri Atalante ugostili su Genou u okviru sedmog kola italijanske Serie A i slavili rezultatom 5-1.

Atalanta je do vodećeg pogotka stigla u 24. minuti golom Reteguija, a na asistenciju Lookmana, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Nastavak je donio potpunu dominaciju domaćina.

Retegui je u 50. minuti udvostručio prednost, a samo deset minuta kasnije Ederson je pogodio za 3-0. Retegui je hat-trick krunisao u 73. minuti pogotkom sa bijele tačke.

Ogromnih 5-0 postavio je De Rooon u 80. minuti, a Genoa je uspjela tek ublažiti poraz pogotkom Ekhatora u 83. minuti utakmice.

Atalanta je odigrala savršenu utakmicu, a Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta u dresu domaćina. Bh. reprezentativac je za svoj nastup dobio odličnu ocjenu 7,1.