Nogometaši Barcelone ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Villarreala rezultatom 5:1 na stadionu De la Ceramica u šestom kolu La Lige, čime su nastavili svoj savršeni niz na početku nove sezone.

Utakmica je započela dinamično, s poništenim golom Pina u osmoj minuti zbog ofsajda nakon VAR provjere. Barcelona je brzo preuzela kontrolu i do 35. minute postigla dva gola preko Roberta Lewandowskog.

Villarreal je smanjio zaostatak samo tri minute kasnije, kada je Perez zabio gol, čime je rezultat prvog poluvremena bio 2:1 za Barcelonu.

U nastavku utakmice, Villarreal je imao novi poništen gol zbog ofsajda, a Barcelona je povećala prednost na 3:1 golom Torrea u 58. minuti.

Lewandowski je imao priliku iz penala osigurati pobjedu, ali je pogodio stativu, a Villarreal je opet imao poništen gol zbog ofsajda. Barcelona je riješila pitanje pobjednika 15 minuta prije kraja, kada je Raphinha postigao pogodak za 4:1.

U 83. minuti Yamal je asistirao Raphinhi za njegov drugi gol, postavljajući konačnih 5:1.

Ovom pobjedom Barcelona je ostala na prvom mjestu ljestvice sa stopostotnim učinkom, dok je Villarreal peti.