Fenerbahče je u 27. kolu turske Super lige pobijedio Kasimpašu rezultatom 2:1. U prvom poluvremenu Fenerbahče je imao teškoća, ali je gol Edina Džeke u posljednjim sekundama poništen zbog ofsajda, jer je samo njegova kopačka bila u nedozvoljenoj poziciji.

Rezultat na poluvremenu bio je 0:0. Kasimpaša je povela na početku drugog poluvremena golom Jacksona Porozoa nakon kornera.

Međutim, Fenerbahče je brzo izjednačio golom Merta Hakana Yandaša iz slobodnog udarca. Džeke je igrao 77 minuta prije nego što ga je zamijenio Michy Batshuayi, koji je u 90+6. minuti postigao gol za pobjedu.

Batshuayi je prvobitno izveo penal, koji je golman Kasimpaše obranio, ali je lopta došla do Batshuayija koji ju je pospremio u mrežu za konačnih 2:1 i povratak Fenerbahčea na prvo mjesto tabele.

Rade Krunić je igrao 60 minuta za Fenerbahče, dok je Haris Hajradinović odigrao 85 minuta za Kasimpašu.