Večeras su na Veltins Areni u Gelsenkirchenu snage odmjerile selekcije Engleske i Srbije u okviru prvog kola grupe C Evropskog fudbalskog prvenstva. Engleska je slavila minimalnim rezultatom 1-0.

Engleska je furiozno krenula u ovaj susret, a ofanziva se isplatila već u 13. minuti, kada je ubačaj Sake odlično iskoristio Bellingham i pogodio mrežu Rajkovića za vodstvo Engleske.

Do kraja prvog poluvremena Engleska je bila konkretnija, ali ne mnogo, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću favorizovane selekcije.

Srbija je u drugom poluvremenu zaigrala nešto konkretnije, pogotovo u drugom dijelu drugog poluvremena, kada je i Vlahović imao dobru šansu, ali je nije iskoristio. Engleska je bila lošija u drugom poluvremenu, vjerovatno u želji da sačuva stečenu prednost, u čemu su na kraju i uspjeli.

Nakon prvog kola Engleska ima tri boda, Danska i Slovenija po jedan, dok je Srbija bez bodova.