U posljednjoj utakmici, koja je bila subotnja pobjeda rezultatom 6-1 protiv Holstein Kiel-a, Harry Kane je ponovo postigao tri gola, što je peti put da je to učinio za Bayern.

Međutim, zbog specifičnih kriterija za hat-trick u Njemačkoj, Kane još uvijek čeka svoj prvi službeni hat-trick u klubu. Prema izvještaju The Athletic, Bundesligina pravila zahtijevaju da sva tri gola budu postignuta u istom poluvremenu da bi se računali kao pravi hat-trick.

Njemačka definicija razlikuje se od engleske, zbog čega Kaneovi golovi iz oba poluvremena ne ispunjavaju ove uvjete. U utakmici protiv Holstein Kiel-a, Kane je dva puta zabio u prvom poluvremenu, a treći gol postigao iz jedanaesterca u drugom poluvremenu, tijekom nadoknade.

Umjesto termina ‘hat-trick’, Nijemci koriste izraz ‘Dreierpack’, što doslovno znači ‘paket od tri’, poput pakiranja od tri piva u trgovinama.

No, postoje naznake da bi Bundesliga mogla razmotriti promjenu svojih kriterija za hat-trick, potencijalno usklađujući ih s engleskim standardom. Iako Kane tehnički još uvijek čeka svoj prvi hat-trick, nastavlja briljirati i potvrđivati svoju iznimnu igru u Njemačkoj.