Fudbaleri banjalučkog Borca ugostili su GOŠK u okviru petog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine. Borac je slavio rezultatom 3-0.

GOŠK je odolijevao napadima Borca u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo sa početnih 0-0. Međutim, nastavak je donio i velike promjene. Žižović je u igru ubacio Kulašina i Savića umjesto Vukovića i Hasukića.

Borac je u 54. minuti stigao do prednosti golom Skorupa, a već u 56. minuti bilo je 2-0. Grahovac je pogotkom udvostručio prednost domaćih.

U 66. minuti Martić je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u redovima gostujuće ekipe. Borac je golom Kulašina riješio sve dileme oko pobjednika u 73. minuti utakmice.

Borac je zbog obaveza u evropskim utakmicama odigrao samo dva kola do sada i ima maksimalnih šest bodova. GOŠK je i dalje bez bodova.