Mario Kovačević odradio je svoju posljednju utakmicu na klupi Slaven Belupa – i to u finalu Kupa Hrvatske protiv Rijeke, gdje je njegov tim poražen i ostao bez trofeja.
No, i bez pehara, sezona za Kovačevića bila je impresivna, a sjajan posao koji je napravio u Koprivnici nije prošao nezapaženo.
U izjavi za RTL Danas nakon utakmice u Rijeci, Kovačević je potvrdio ono o čemu se danima šuškalo:
**“Sve sam dogovorio s Dinamom, čeka se još samo službeni potpis i trebao bih preuzeti ekipu.”**
Tako je postalo jasno da karizmatični stručnjak seli na klupu Dinama, kluba koji želi povratak dominacije i nove iskorake u Europi.
Zvonimir Boban, koji je odnedavno ponovno dio sportske strategije “modrih”, prepoznao je Kovačevićev potencijal i odlučio ga dovesti u Maksimir.
Pod njegovim vodstvom, Slaven Belupo je odigrao jednu od najboljih sezona u novijoj povijesti – završili su kao petoplasirani u SuperSport HNL-u i bili nadomak izlaska u Europu.
Klub je djelovao preporođeno, a nogometna javnost s velikim simpatijama gledala je na ono što je Kovačević radio u Koprivnici.
Rođeni Jablančanin, bivši član omladinskog pogona FK Sarajeva i deklarirani navijač bordo tima, sada se sprema za najveći izazov dosadašnje trenerske karijere.
U Dinamu ga čeka zahtjevan zadatak – povratak naslova prvaka i iskorak na europskoj sceni. Ako mu u Maksimiru pruže podršku i strpljenje kao što su mu dali u Koprivnici, Mario Kovačević bi mogao biti ključno ime nove Dinamove ere.

Društvene mreže