U okviru šesnaestine finala Kupa Italije ekipa Sassuola gostovala je Lecceu i slavila pobjedu 0-2 i plasman u osminu finala ovog takmičenja.

Junak utakmice bio je bosanskohercegovački reprezentativac i posuđen igrač iz Juventusa, Tarik Muharemović.

Bh. defanzivac je postigao vodeći pogodak za Sassuolo u 13. minuti utakmice nakon asistencije Pierinija, da bi konačnih 0-2 postavio Andrea deset minuta prije kraja utakmice.

Tarik Muharemović odigrao je svih 90 minuta u redovima pobjedničke ekipe i dobio najveću ocjenu na terenu, 8,2. Time je proglašen i igračem utakmice.

Inače, Muharemović se smatra velikim talentom, a nema sumnje da Juventus na njega misli ozbiljno, te su ga poslali na posudbu da se “kali”.

Sassuolo će u osmini finala Kupa Italije igrati protiv Milana.