Nogometni klub Sarajevo sinoć je na stadionu Asim Ferhatović Hase ugostio momčad Aktobea u uzvratnoj utakmici prvog pretkola Konferencijske lige.

Nakon velike drame tijekom 90 minuta regularnog dijela i produžetaka, utakmica je odlučena penalima u kojima su se bolje snašli nogometaši Sarajeva te su rezultatom 4:3 prošli dalje. Osim događanja na terenu gdje smo u 120 minuta igre vidjeli čak 5 golova, pažnju su privukli i najvatreniji navijači Sarajeva, popularne Horde zla.

Horde zla su na početku utakmice podigle koreografiju posvećenu genocidu u Srebrenici i Palestini, podsjetivši Europu i svijet da nisu ništa naučili iz povijesnih pogrešaka.

Iako je simbolika koreografije potpuno jasna, a njena poanta najhumanija moguća, uvijek postoje oni koji relativiziraju, lažu, spinaju i izokreću činjenice kao dio nacionalnog programa i “folklora” kojim pokušavaju istinu predstaviti u drugačijem svjetlu.

To je tijekom sinoćnje utakmice učinila stranica na društvenoj mreži “X” pod nazivom “Voice of Israel”, očito zadužena za širenje najstrašnije izraelske propagande bez obzira na količinu laži koje moraju izreći ili napisati.

Tako su napisali da su navijači Sarajeva ‘glorificirali’ terorizam Hamasa protiv Židova i da su skandiranjem pozivali na ubojstvo Židova, što je gnusna laž koja bi u normalnim okolnostima zahtijevala žestoke kazne za one koji su spremni iznijeti takve vrste kleveta i laži.

– Navijači Sarajeva glorificirali su teror Hamasa protiv Židova u današnjoj utakmici s Aktobeom. Skandirali su: Ubij Židove, ubij Židove. UEFA mora izbaciti antisemitističko Sarajevo iz europskih natjecanja, natjerajte ih da plate tešku kaznu, navodi se u sramotnoj i skandaloznoj poruci.