Fudbaleri Chelseaja savladali su Fulham na gostovanju u okviru sedmog kola engleskog Premiershipa rezultatom 0-2, te tako konačno postigli golove i slavili pobjedu nakon što u septembru uopšte nisu pogađali mrežu protivnika u prvenstvu.

Chelsea je prekinuo niz loših rezultata večeras. Vodeći gol u 18. minuti postigao je Mudryk na asistenciju Colwilla.

Zanimljivo je da Mudryk nije postigao gol čak 23 utakmice prije večeras, pa je ovaj susret bio izuzetno važan za buduće samopouzdanje ovog fudbalera. Doduše, postigao je gol 23. juna protiv Brightona ali u prijateljskom meču.

Samo minut kasnije prednost Chelseaja udvostručio je albanski fudbaler Broja. Ispostavilo se da će to biti i konačan rezultat utakmice.

Chelsea u narednom kolu 07. oktobra također igra na gostovanju, ovoga puta Burnleyu.