Noćas je završena grupna faza Copa Americe utakmicom između Brazila i Kolumbije, koja je završila rezultatom 1:1.

Utakmicu su obilježile dvije velike sudijske pogreške, koje su oštetile obje ekipe, ali srećom nisu utjecale na konačni poredak na tabeli. Brazil je poveo golom Raphinhe u 12. minuti susreta. Sedam minuta kasnije, sudije iz VAR sobe su napravile veliku grešku poništivši gol Davinsona Sancheza.

Analizirajući situaciju kod centaršuta, sudije su povukle pogrešnu liniju, gledajući nogu Jhona Cordobe umjesto Sancheza. Cordoba je bio u ofsajdu, pa je zbog toga gol poništen. Kolumbija je ipak uspjela izjednačiti u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je na asistenciju Cordobe pogodio Daniel Munoz.

Nekoliko minuta prije toga, VAR je ponovno zakazao jer je sudijska odluka oštetila Brazil. Vinicius je bio srušen u kaznenom prostoru, ali očit penal nije dosuđen. U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao, pa je ostalo 1:1.

Kolumbija je završila prva u grupi i u četvrtfinalu igra protiv Paname. Brazilce čeka teži zadatak u duelu s Urugvajem. Vinicius, prva zvijezda Brazila, dobio je žuti karton u 9. minuti i zbog toga neće igrati u četvrtfinalu.