Večeras su odigrane dvije utakmice sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Borac je u Banjaluci nekako savladao Posušje rezultatom 1-0, dok je Široki Brijeg slavio protiv Zvijezde 09 na svom terenu rezultatom 2-1.

Banjalučki Borac je dočekao Posušje, a u prvom poluvremenu gostujući tim je čak bio bolji na terenu. Posušje očigledno nije došlo da se brani, stvarali su šanse protiv favorizovanog domaćina, ali na odmor se otišlo sa početnih 0-0.

Nastavak je donio uzbuđenja, ali i isključenja. Trener Posušja Karačić dobio je crveni karton zbog prigovora. Halkić nije tolerisao prigovore i isključio je trenera gostujuće ekipe.

Nedugo nakon toga još jedan crveni karton i opet u redovima Posušja. Drugi žuti karton dobio je Maglica, pa je Borac s igračem više igrao posljednjih 20-tak minuta susreta.

Iako je Posušje zaslužilo možda čak i pobjedu, doživjelo je poraz. U 87. minuti Marić je postigao komičan autogol za pobjedu Borca.

Široki Brijeg je ugostio Zvijezdu 09 i opravdao ulogu favorita. Za pobjedu su pogađali Mamić i Lukić. Za gostujući tim jedini pogodak postigao je Veličković.