Šok u Atlanti. Amerikanci su na Copa America poraženi od Paname 2:1, a utakmicu je odlučilo isključenje nakon dvadesetak minuta.

Naime, Timothy Weah je isključen nakon sukoba s Roderickom Millerom, pa iako su “Yankeeji” poveli golom Baloguna, nisu uspjeli zadržati prednost. “Kanaljerosi” su preokrenuli golovima Cesara Blackmana i Josea Fajarda te sada imaju tri boda, koliko i domaćin turnira.

Amerikanci će morati pobijediti protiv Urugvaja koji je već u četvrtfinalu. Selekcija Marcela Bielse je pregazila Boliviju i s šest bodova dominira. Da bi zadržali prvo mjesto, dovoljno je da ne izgube u posljednjem kolu u ponedjeljak protiv Amerikanaca.

Pet golova u mreži Bolivijaca noćas u New Jerseyju su prava mjera. Već nakon desetak minuta Pellistri je načeo golmana Strongesta Viscarru, Nunez je udvostručio prednost polovinom prvog poluvremena.

U nastavku, odlični Araujo je nakon dvije asistencije i sam postigao gol, dok su Realov Fede Valverde i Tottenhamov Bentancur postavili konačnih 5:0.

Urugvaj je tako nakon Argentine opravdao ulogu favorita u svojoj grupi i sigurno će igrati u top osam fazi.