Fudbaleri Željezničara savladali su Posušje na Grbavici u okviru devetog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine. Željezničar je slavio rezutlatom 1-0, a jedini strijelac bio je Dangubić, kome je današnji pogodak bio prvijenac u dresu Plavih.

Vranešević, trener Posušja, dao je komentar nakon utakmice:

“Odigrali smo jako dobru utakmicu. Morali smo dati gol, imali smo prilike koje smo morali koristiti. Drugo poluvrijeme, imali smo mali pad, 10-tak minuta. Željezničar je iz jednog ispucavanja golmana iskoristio šansu.

Opet smo imali prilike iz prekida. Ostaje žal što smo poraženi, nemam šta zamjeriti momcima. Željezničaru čestitam na pobjedi.”

Iako se komentariše da Posušju nisu dosuđena dva penala, o tome ni riječi nije rekao trener Posušja.

Nakon utakmice, komentar za Arenu Sport dao je i trener Željezničara, Denis Ćorić.

“Složio bih se sa kolegom, bili su ravnopravan protivnik. Prvo ću sebe iskritizirati. Sebi bih u prvom poluvremenu dao ocjenu -10. Što se tiče nastavka, momci su odigrali dobro. Imali smo kod 1-0 dvije, tri situacije da riješimo meč. Na kraju vile su nas pronosale. Čestitke i jednoj i drugoj ekipi.”