Na Wembleyu je danas odigrano finale engleskog FA Cupa između Manchester Uniteda i Manchester Cityja, a iako je City bio veliki favorit u ovoj utakmici, trofej je pripao “crvenom dijelu” Manchestera.

Manchester United je slavio rezultatom 2-1. Vodeći pogodak za Crvene đavole postigao je Garnacho nakon velike greške golmana Cityja Ortege, ali i hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola, Garnacho je došao u situaciju da samo postigne pogodak na prazan gol.

To se dogodilo u 30. minuti utakmice, a samo devet minuta kasnije United je udvostručio prednost pogotkom Mainooa, a na asistenciju Brune Fernandesa.

Manchester City nije pronalazio put do mreže Uniteda, iako je u drugom poluvremenu igrao nešto bolje i konkretnije nego je to bio slučaj u prvom dijelu, ali uzaludno. Doduše, uspio je City smanjiti na 2-1 pogotkom Dokua u 87. minuti utakmice, ali narednih nekoliko minuta nije donijelo još jedan pogodak.

Trofej ovogodišnjeg FA Cupa ide u vitrine Manchester Uniteda!