Dallas Mavericksi su pobjedom protiv Minnesota Timberwolvesa 124:103 u petoj utakmici finala Zapadne konferencije osigurali prolaz u veliko finale NBA lige s ukupnim rezultatom 4:1.

Tamo ih čekaju Boston Celticsi, a ovo je treće finale u historiji Mavsa i prvo nakon 2011. godine, kada su osvojili naslov. Jason Kidd, koji je tada bio igrač, sada je trener Mavsa i postao je prvi u povijesti NBA lige koji je s istom momčadi došao do finala kao igrač i trener.

Luka Dončić i Kyrie Irving postigli su po 36 poena, no Dončić je bio ključan igrač ove historijske pobjede. Dončić je briljirao od početka, postigavši 12 poena u prve četiri minute te završio prvu četvrtinu s 20 poena, jednim više od cijele protivničke momčadi.

Do poluvremena su Dončić i Irving zajedno imali 44 poena, dok su svi Wolvesi imali 40. Dončić je završio utakmicu s 36 poena, 10 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte, te je postao prvi igrač u historiji NBA play-offa s po 150 skokova, 150 asistencija i 50 trica.

Irving je također postigao 36 poena, uz 4 skoka i 5 asistencija. P.J. Washington, Daniel Gafford i rookie Dereck Lively također su dali značajan doprinos pobjedi.

Karl-Anthony Towns i Anthony Edwards bili su najbolji kod Wolvesa s po 28 poena, dok je Rudy Gobert podbacio s 9 poena i 5 skokova.