Večeras su na BayAreni njemački Superkup igrali Bayer Leverkusen i Stuttgart, a nakon što je regularni dio utakmice završen rezultatom 2-2, odmah se pristupilo izvođenju penala.

Već u 11. minuti utakmice Leverkusen je stigao do prednosti. Boniface je iskoristio asistenciju Tapsode i pogodio mrežu gostujuće ekipe za rano vodstvo aktuelnog prvaka Njemačke.

Međutim, izjednačenje je stiglo prije nego se očekivalo. Već u 15. minuti Milot je na asistenciju Mittelstadta pogodio za 1-1. Potom se dogodila loša stvar za Lever, jer je u 37. minuti direktan crveni karton dobio Terrier, a Stuttgart je potom zaigrao mnogo ofanzivnije.

Ofanziva se isplatila u 63. minuti, kada je lijepu akciju završio Undav i savladao golmana Leverkusena za preokret Stuttgarta.

Ipak, u samom finišu utakmice Leverkusen je golom Schicka izborio penale. Bh. napadač je uspješno realizovao svoj penal, ali je Kratzig promašio.

Bayer Leverkusen je tako nakon penala osvojio Superkup.

Bh. napadač Ermedin Demirović odigrao je čitavu utakmicu u dresu Stuttgarta.