Novak Đoković doživio je poraz u polufinalu Australian Opena od Jannika Sinnera, četvrtog nositelja turnira.

Iako je Đoković imao visoke ambicije za povećanje svojih rekorda u osvajanju Grand Slam turnira, Sinner je pokazao izvanrednu igru i nadigrao ga rezultatom 6:1, 6:2, 6:7(6), 6:3. Ovaj meč označio je sedmi susret između ova dva tenisača, sada s omjerom 4:3 u korist Đokovića.

Prvi set trajao je svega 35 minuta, a Đoković je imao poteškoća s neprisiljenim pogreškama i gubitkom svojih početnih udaraca. Unatoč izazovima, uspio je osvojiti samo jedan gem. Sinner je dominirao i u drugom setu, stvarajući pritisak na Đokovićev servis i stvarajući presudnu prednost.

Nakon dramatičnog trećeg seta, obilježenog izvanrednim izmjenama i prekidom zbog zdravstvenog problema gledatelja, meč je ušao u odlučujući četvrti set. Ključni trenutak dogodio se kad je Đoković izgubio svoj servis-gem kod 2:1 u korist Sinnera, omogućujući mu break i daljnju prednost koju je Talijan uspio zadržati do kraja meča.

Sinner će se sada suočiti s pobjednikom između Daniila Medvjedeva i Alexander Zvereva u finalu, dok Đoković ostaje s ciljem osvajanja Grand Slam naslova u budućnosti.