Košarkaši Real Madrida gostovanjem Baskoniji u Fernando Buesa Areni otvorili su ovosezonsku Euroligu. Nakon dramatične završnice pobjeda je pripala Real Madridu rezultatom 77-79.

Prva četvrtina pripala je domaćinu rezultatom 23-19, a druga je završena neriješeno 24-24. Tako je Baskonia, koja je bila blagi autsajder u ovom susretu sa prednošću otišla na poluvrijeme.

Nastavak je donio nova uzbuđenja. Treća četvrtina pripala je Baskoniji s rezultatom 20-19, a posljednja dionica ponudila je dramatičnu završnicu. Na minut do kraja bilo je 77-77, na kraju je pobjedu odnijela ekipa Real Madrida.

Najefikasniji u redovima Real Madrida bio je Yabusele sa 18 poena, pratio ga je Llull sa 15 poena, dok se kod Baskonije istakao Costello sa 16 poena, Mannion je dodao 13.

Bosanskohercegovački reprezentativac Džanan Musa postigao je 13 poena, dodao 6 skokova i dvije asistencije. Vrijedi napomenuti da je Musa na sedam sekundi do kraja utakmice pri rezultatu 77-79 napravio pametan prekršaj. Domaćin nije dobio slobodna bacanja, nego loptu sa strane. Taj potez ispostavio se ključnim, jer nakon toga Baskonia nije mogla ništa uraditi.