Fenerbahče je pobijedio Fatih Karagumru rezultatom 2:1 nakon preokreta, a Edin Džeko se istaknuo postigavši izjednačujući pogodak divnim udarcem lijevom nogom u 49. minuti.

Njegov gol dao je dodatnu snagu ekipi koja je nakon toga zaigrala mnogo bolje. Osam minuta kasnije, Fenerbahče je dobio penal koji je Michy Batshuayi pretvorio u gol za pobjedu 2:1.

Domaći su završili utakmicu s dva igrača manje.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Fenerbahče je preuzeo čelo tabele, sada s jednim bodom više od Galatasaraya. Također, Džeko je povećao svoju prednost u odnosu na Maura Icardija na vrhu liste strijelaca, sada ima dva gola više.

Nakon susreta, Džeko je čestitao košarkašicama Fenerbahčea na osvajanju Eurolige, što je gesta koju su primijetili mnogi.

Svoju podršku izrazio je i gestom poljupca prema kameri.

Ovaj trijumf predstavlja važan korak ka osvajanju titule, dok Džeko nastavlja briljirati ne samo svojim golovima već i svojim prisustvom na terenu.