Večeras je odigrano finale Konferencijske lige između Olympiakosa i Fiorentine. Iako su Italijani bili dominantniji kroz susret, El Khabi je donio trofej Olympiakosu u 116. minuti utakmice!

Već u devetoj minuti Fiorentina je postigla pogodak, ali je nakon konsultacija iz VAR sobe pogodak opravdano poništen, jer se Biraghi našao prethodno u ofsajd poziciji.

Sljedeća zanimljiva situacija dogodila se u 21. minuti, kada je Bonaventura imao šansu da dovede Fiorentinu u prednost, ali je šutirao iz blizine pravo u ruke golmana Olympiakosa. Da Olympiakos nije došao samo da se brani pokazao je Podence u 25. minuti, šutirao je glavom ali je golman Fiorentine odbranio njegov udarac.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja, pa se na odmor otišlo sa početnih 0-0.

Nastavak je donio oprezniju igru sa obje strane, jer je ulog zaista veliki. Fiorentina je bila opasniji protivnik, stvarala neke šanse, ali bez promjene početnog rezultata u regularnih 90 minuta.

U drugom produžetku, tačnije u 116. minuti utakmice El Khabi je pogodio mrežu Fiorentine za veliko oduševljenje grčkih navijača. Olympiakos je stigao do trofeja na kraju!