Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 16. mjesto u Saalbachu, dok je Austrijanka Cornelia Huetter osvojila Mali kristalni globus u spustu.

U posljednjoj utrci sezone, Elvedina je završila na 16. poziciji. U Super G utrci juče je izletjela sa staze, a za pobjednicom je zaostala sekundu i 88 stotinki.

Pobjednica u ovoj disciplini je Cornelia Huetter iz Austrije, koja je slavila s vremenom 1:45,08. Drugo mjesto je osvojila Slovenka Ilka Štuhec sa zaostatkom od 17 stotinki, dok je treća bila Nicol Delago iz Italije (+0,49).

Elvedina Muzaferija je zaradila 1500 franaka (oko 3000 KM) za 16. mjesto u spustu u Saalbachu.

Ukupno je ove sezone zaradila 21.225 franaka (42.551 KM), što je smjestilo na 54. mjesto među skijašicama.

Najveći prihod od Svjetskog kupa ostvarila je Lara Gut-Behrami iz Švicarske sa 574.200 franaka (1.141.140 KM), slijede Mikaela Shiffrin sa 557.000 franaka (1.116.658 KM) i Federica Brignone sa 484.000 franaka (970.309 KM).
Najbolja bh. skijašica zauzela je 54. mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 151 bodom.

Muzaferija je zauzela 24. mjesto u ukupnom poretku spusta sa 69 bodova.

Na kraju sezone, Elvedina je zauzela 23. poziciju u ukupnom poretku Super-g sa 89 bodova.