Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz od Engleske u prijateljskom susretu održanom u Newcastleu, s konačnim rezultatom 3:0. Ova utakmica bila je debi Sergeja Barbareza na poziciji selektora, a njegovi Zmajevi su uspjeli izdržati prvo poluvrijeme bez primljenih golova, završivši ga rezultatom 0:0.

Prekretnica se dogodila u 60. minuti kada je Engleska dobila priliku iz kaznenog udarca, kojeg je sigurno realizovao Cole Palmer. Nakon toga, Engleska je dodatno povećala prednost; Trent Alexander-Arnold postigao je gol u 85. minuti, a Harry Kane je zaključio utakmicu pogotkom u 89. minuti, postavivši konačnih 3:0.

Međutim, nakon utakmice, pažnju javnosti i medija privukao je incident na tribinama. Engleski navijač, smješten u prvim redovima domaće tribine, izazvao je skandal svojim sramotnim ponašanjem.

Svukao je hlače i obrisao stražnjicu zastavom Sunderlanda, što je izazvalo zgražanje među prisutnima i engleskim medijima.

Ovaj incident bacilo je sjenu na inače sportsku atmosferu utakmice, izazvavši brojne osude i negativne komentare.