Ollie Watkins, napadač Aston Ville, bio je engleski junak u polufinalu protiv Nizozemske.

Ušao je u igru u 81. minuti i deset minuta kasnije u sudačkoj nadoknadi postigao pogodak za pobjedu od 2:1 i plasman Engleske u finale. To mu je bio 14. nastup i četvrti pogodak u reprezentativnom dresu.

Napadača su prije finala pitali za komentar na izjave Harryja Kanea, koji je prije utakmice s Nizozemskom govorio o “pobjedničkoj auri” koja je vodila Englesku kroz teška vremena.

“Vidite nekoga poput Real Madrida u utakmici Lige prvaka. Ugodno im je bez lopte, imaju to samopouzdanje da će postići gol čim dobiju loptu”, rekao je Watkins pa nastavio:

“Osjećam da je i ovdje isto. Definitivno nas je teško pobijediti. Treba nam samo ta jedna prilika i možemo dobiti utakmicu.

Nije važno igramo li loše, još uvijek imamo taj talent svjetske klase gdje se možemo odjednom pojaviti i zabiti gol.”