Manchester City je dogovorio prodaju Juliana Alvareza u Atletico Madrid. Ovu transakciju potvrdio je Fabrizio Romano, poznati stručnjak za transfere.

Atletico će platiti 75 miliona eura kao fiksnu odštetu, uz dodatnih 20 miliona eura u bonusima. Engleski mediji navode da je bonus lako ostvariv, pa će ukupna odšteta vjerojatno dosegnuti 95 miliona eura.

Prije desetak dana pojavila se informacija da je Alvarez zatražio od Pepa Guardiole da ga pusti iz kluba. Sam Lee iz The Athletica otkrio je razloge Alvarezove odluke. Prvi razlog je želja za većim brojem nastupa, što mu nije zajamčeno uz Erlinga Haalanda u momčadi.

Drugi razlog, koji je razljutio navijače Cityja, je želja za toplijim vremenom jer mu i njegovoj djevojci hladnoća u Engleskoj smeta.

Alvarez, koji ima samo 24 godine, već ima impresivan trofejni portfelj. S River Plateom osvojio je sve što se može u Argentini i Južnoj Americi, uključujući Copa Libertadores i južnoamerički superkup.

S reprezentacijom je osvojio Svjetsko prvenstvo, Copa Americu i Finalissimo. U Manchester Cityju je osvojio Premier ligu, Ligu prvaka, FA kup, UEFA Superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo, dok mu nedostaju samo EFL kup i Community Shield. Ukupno je u seniorskoj karijeri osvojio 14 trofeja.

Hrvatski navijači pamte ga po sjajnoj izvedbi u polufinalu Svjetskog prvenstva 2022. godine, gdje je bio ključan za pobjedu Argentine protiv Hrvatske s 3:0, postigavši dva gola i izborivši penal.