Nakon što se Španija plasirala u finale Europskog prvenstva u Njemačkoj, Engleska je osigurala svoje mjesto pobijedivši Nizozemsku s 2:1 u polufinalu u Dortmundu.

Nizozemska je povela u 7. minuti golom Xavija Simonsa, no Harry Kane je izjednačio u 18. minuti iz jedanaesterca. Odluku o pobjedniku je donio Ollie Watkins pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Finale će se održati 14. jula u Berlinu u 21 sat, gdje će Engleska igrati protiv Španije, koja je u polufinalu pobijedila Francusku s 2:1.

Španija je do sada tri puta osvojila naslov prvaka Europe (1964., 2008. i 2012.), dok Engleska nikada nije bila na vrhu Starog kontinenta. Prije tri godine, Engleska je izgubila finale od Italije nakon penala na Wembleyju.