Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas je zauzela osmo mjesto na Evropskom prvenstvu u Beogradu u disciplini 100 metara delfin. Pudar je bila posljednja u finalnoj utrci s vremenom 59.01 sekundi.

Na ovom prvenstvu Lana će se još takmičiti u disciplini 200 metara delfin, s kvalifikacijama koje su na rasporedu sutra u 09:48 sati.

U kvalifikacionoj grupi će zajedno s njom biti i Iman Avdić, a one će se boriti za polufinale koje je zakazano za subotu u večernjim satima. Finale će se održati u nedjelju u 18:46, uz direktan prijenos na Areni Sport 1 Premium.

Inače, Lana je u Beogradu osvojila svoju treću medalju s evropskih prvenstava u velikim bazenima. Podsjetimo, 2021. godine je u Rimu postala evropska prvakinja na 200 metara delfin, dok je na 100 metara osvojila bronzu.