Selektor Sergej Barbarez priznao je da ekipa nije odigrala najbolje prvo poluvrijeme. Ipak, tim je pronašao snagu i u drugom dijelu uspio doći do pobjede.

“Prvo poluvrijeme bilo je više nego loše. Prvih deset minuta bilo je dobro, imali smo jednu-dvije šanse, ali onda smo ušli u nered, nismo prepoznavali situacije kada trebamo izaći. To me iznenadilo. Čak smo razmišljali da ubacimo pet novih igrača na poluvremenu.

Pogodili smo sa zamjenama, pogotovo s Dariom Šarićem, jer smo dobili potrebnu čvrstinu u duelima. Poslije smo prešli na formaciju 3-5-2, dobili smo još malo stabilnosti sa Nikolom Katićem i imali nekoliko dobrih šansi.

Kada smo dobili na čvrstini, osjetili smo da ćemo pobijediti. Plan je bio da imamo širinu ekipe i sve zamjene su se odlično uklopile. To smo dobro uradili u obje utakmice.

Naravno, pobjeda je najvažnija, ali imamo mnogo stvari na kojima trebamo raditi i toga smo svjesni.”