Dani Olmo (26) obilježio je svoj povratak u Barcelonu na spektakularan način.

Nakon deset godina ponovno je zaigrao za matični klub, ovaj put u seniorskoj momčadi. Debitirao je u trećem kolu La Lige u teškom gostovanju protiv Rayo Vallecana u Madridu.

Olmo je ušao u igru u 46. minuti, a osam minuta prije kraja postigao je lijep gol koji je Barceloni donio pobjedu od 2:1 i zadržao njihov savršeni učinak u ligi.

Njegov gol, postignut ljevicom s desne strane kaznenog prostora, završio je u suprotnoj mreži, a proslavio ga je na poseban način.

Trčeći prema suigračima, prstima desne ruke lupao je po mjestu na lijevoj ruci gdje se nosi sat. Ovu gestu su zatim ponovili i njegovi suigrači, Lamine Yamal i Robert Lewandowski.

Katalonski list Mundo Deportivo objasnio je da Olmo uvijek tako slavi golove, simbolično označavajući da je njegovo vrijeme došlo, inspiriran gestom košarkaša Damiana Lillarda.

Olmo je zamalo propustio utakmicu, jer je Barcelona u zadnji trenutak uspjela registrirati njegov transfer iz Leipziga, koji je koštao 55 miliona eura.

Klub je imao velike financijske poteškoće, zbog kojih nije mogao odmah registrirati nove igrače.

Da bi to ostvarili, morali su prodati nekoliko igrača, no unatoč tome, Olmova plaća i dalje je premašivala propisani budžet Barcelone.