Bosanskohercegovački trener Senad Kreso, analizirao je susrete 16. kola Premijer lige BiH.

Velež – Sarajevo 1:0

Kada jedna ekipa ( Sarajevo ) tokom meča ne uputi nijedan šut u okvir gola protivnika ( Velež ) onda ta ekipa ( Sarajevo ) je imala veliki problem i vrlo teško je analizirati igru takvog tima na čelu sa njihovim trenerom. Kada jedna ekipa ( Velež ) dominira čitav meč fizičkom spremnosti, zalaganjem, dobro organizovanom igrom bez lopte.., onda ta ekipa ( Velež) zaslužuje sve pohvale i naravno 3 veoma važna boda.

Tuzla City – Željezničar 3:0

Tuzla City poslije dužeg vremena pobijedi i osvoji veoma važna tri boda, koji im daju nadu u borbi za opstanak. Raspoloženi i napokon takmičarski motivisani igrači Tuzla Citiya pregaziše jalovog Željezničara koji je u ozbiljnoj krizi. Željo je izgubio 3:0, a najbolji igrač plavih je golman Muftić!!?

Greške koje je pravio i uporno pravi menadžment kluba oko izbora trenera, angažovanjem igrača upitne kvalitete i opterećen unutrašnjim problemima dovode do krize, ne samo rezultata već kompletnog statusa u takmičenju.

Zadnjih pet kola osvojivši samo četiri boda postaju članovi grupe timova koji se bori za opstanak.

Sloga – Borac 0 : 4

Prijateljska utakmica preko koje Borac pobjedom učvršćuje prvu poziciju, a Sloga očisti žute kartone, odmori neke igrače i trener dade šansu mlađim igračima.

Posušje – Igman 4:1

Posušje poslije podužeg vremena pobijedi, te sa tri nova boda učvrsti mjesto u sredini tabele, što im je vjerovatno i krajnji cilj. Posušje je čitav meč bilo bolje od Igmana u svim segmentima fudbalske igre, pogotovo prvo poluvrijeme.

Igman je tek poslije primljena tri gola, tačnije drugo poluvrijeme, shvatio u kakvoj su situaciji. Igrači Igmana su imali želju i volju za boljim, ali taj segment nije mogao biti dovoljan za pozitivan rezultat bar drugo poluvrijeme.
Nizak kvalitet prikazane igre pri posjedu lopte, katastrofalne reakcije i postavljanje odbrambenih igrača tokom igre i kod prekida (dva primljena gola poslije prekida) su momenti koji su bili stalno prisutni kod Igmanovih igrača.

Igman je u velikim problemima i sa ovakvom igrom teško da će ostati u PL.

GOŠK – Široki 0 : 0

Prije ovoga hercegovačkog derbija bacio sam pogled na tabelu PLBiH, koja kaže , GOŠK treba tri boda u borbi za opstanak, a Širokom takođe tri boda da hvata priključak za treće, ili perspektivno četvrto mjesto.

Prohladno vrijeme i neobičan termin za igranje premijerligaške utakmice u Gabeli, a utakmica niskog tempa, nekvalitetna u svakom smislu, nije mogla zadovoljiti promrzle gledaoce. Cijeli tok utakmice kretao se u smjeru prijateljske podjele bodova.

Posjed lopte 50 % : 50 % , šutevi prema golu 12 : 12 , u okvir gola 1 : 0…. Sve skoro isto, pa onda i rezultat je morao biti zadovoljavajući za obje ekipe!

Široki je od zadnjih 6 mečeva, tj. od mogućih 18 bodova osvojio samo tri, a GOŠK takođe od mogućih 18 osvojio šest bodova. Malo im je po bod jedino ako…