U spektakularnoj utakmici 14. kola Premier lige, navijači su svjedočili fudbalskom čudu između Manchester Cityja i Tottenhama, gdje su mreže zatresene čak šest puta, rezultirajući konačnim remijem od 3:3.

Ovaj susret, prepun preokreta, krunisan je herojskim trenutkom Dejana Kuluševskog u posljednjim trenucima utakmice, čime je osigurao vrijedan bod za oslabljeni Tottenham.

Manchester City je doživio iznenađujući pad na treće mjesto tabele s 30 osvojenih bodova, dok je Tottenham zauzeo petu poziciju sa 27 bodova. Prvo poluvrijeme na Etihadu bilo je jednostavno fantastično, a unatoč snažnim napadima Cityja, Totenham je uspio povesti već u 6. minuti. Kuluševski je sjajnim potezom pronašao Sona, koji je savladao Edersona, šokiravši domaćina.

No, radost gostiju nije dugo trajala jer je samo tri minute kasnije Alvarez poslao slobodan udarac iz kojeg je lopta nezgodno pogodila Sona i završila u mreži, izjednačivši rezultat na 1:1. City je nastavio s pritiskom, a u 31. minuti vidjeli smo pravi trenutak, gdje su Foden i Alvarez iznijeli odbranu Totenhama, a Foden je preciznim udarcem donio prednost domaćinu.

Nakon usporenja ritma u drugom dijelu, opasni Tottenham izjednačava u 69. minuti prekrasnim udarcem Lo Selsoa iz daljine.

Ipak, City nije odustajao, te je u 81. minuti preko Grealisha ponovno prešao u vodstvo. No, Tottenham se nije dao slomiti. U sudijskoj nadoknadi, Kuluševski je sjajnom glavom svladao Edersona, osiguravši 3:3 i nevjerovatnu završnicu utakmice.