U okviru osmine finala Evropskog fudbalskog prvenstva od 18 sati snage su odmjerile selekcije Francuske i Belgije, a ovaj susret važio je za najveći derbi u ovoj fazi takmičenja. Francuska je slavila minimalnim rezultatom 1-0.

I jedni i drugi nisu opravdali taj epitet derbija, pa smo gledali izuzetno lošu utakmicu. U prvom poluvremenu teško da možemo izdvojiti bilo šta zanimljivo, možemo napisati da je Francuska imala osam udaraca prema golu protivnika, tek jedan u okvir, dok je Belgija pokušala dva puta, jednom u okvir gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je barem statistički još ofanzivniju Francusku, ali utakmica zaista nije ponudila mnogo uzbuđenja. Međutim, u 85. minuti utakmice Kolo Muani je na asistenciju Kantea, ali i uz pomoć defanzivca Belgije koji je skrenuo loptu, pogodio mrežu protivnika i svojoj reprezentaciji donio četvrtfinale.

Ovo je ujedno bio i jedini pogodak iz igre na ovom takmičenju Francuske.

Selekcija Francuske igrat će u četvrtfinalu protiv pobjednika iz duela Portugal – Slovenija, koji je na rasporedu večeras od 21 sat.