Fudbaleri Ajaxa slavili su na gostovanju protiv Heraclesa rezultatom 2:4, a asistenciju je upisao reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović. Radi se o susretu 19. kola nizozemskog prvenstva.

Domaći su poveli u 12. minuti. Za 1:0 pogodio je Hornkamp.

U 16. minuti Ajax je izjednačio. Tahirović je podigao loptu i majstorski pronašao Brobbeya, koji se našao u odličnoj poziciji za postizanje gola, što je i učinio. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Video pogledajte OVDJE

Ekipa iz Amsterdama je pogotkom Berghuisa u 55. minuti došla do potpunog preokreta, a već dvije minute kasnije Brobbey je povisio na 1:3. Engels u 60. minuti vraća nadu Heraclesu golom za 2:3, da bi konačnih 2:4 u 84. minuti postavio Hlynsson.

Tahirović je na terenu ostao svih 90 minuta.

Ajax je sada petoplasirani tim tabele (34 boda), dok Heracles ostaje na 15. mjestu.