GOŠK je zabilježio svoju prvu pobjedu u ovoj sezoni Wwin lige Bosne i Hercegovine. Tim iz Gabele savladao je Slobodu rezultatom 2:0 u utakmici desetog kola.

Domaći su poveli u 29. minuti kada je Riad Šuta glavom postigao gol nakon centaršuta Martina Šrolera, što je bio rezultat prvog poluvremena. Tuzlaci su imali priliku za izjednačenje u 59. minuti, ali je Aldin Čajić promašio šansu, dok je Tarik Karić odbranio udarac.

Šest minuta kasnije, Šroler je ponovo zatresao mrežu tuzlanske ekipe. Iako je prvobitno gol poništen zbog ofsajda, VAR provjera ga je kasnije priznala, čime je domaćin udvostručio prednost. Kada je Filip Mekić u 77. minuti zaradio drugi žuti karton, bilo je jasno da će Sloboda teško prekinuti svoju negativnu seriju.

Ekipa iz Gabele je napustila posljednje mjesto na tabeli, dok je Sloboda ostala na tom mjestu. Tuzlaci su sada jedini tim bez pobjede u ovoj sezoni. Također, ovo je bila prva utakmica Zlatana Nalića nakon povratka na mjesto trenera kluba iz Tuzle.