Manchester City i Arsenal odigrali su 2:2 na stadionu Etihad u derbiju petog kola engleske Premier lige.

City je poveo pogotkom Erlinga Haalanda u devetoj minuti, a potom mu je Rodri, jedan od najboljih igrača, zbog ozljede morao napustiti igru u 21. minuti. Arsenal je okrenuo do kraja prvog dijela golovima Riccarda Calafiorija u 22. i Gabriela Magalhaesa u 46. minuti.

Londonski klub je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena ostao s desetoricom na terenu jer je Leandro Trossard dobio drugi žuti karton. City je pritiskao u drugom poluvremenu te je John Stones zabio tek u 98. minuti za remi.

Nakon utakmice društvenim mrežama dijeli se snimka Cityjeva trenera Pepa Guardiole, koji je bio bijesan poslije Calafiorijeva izjednačujućeg gola sredinom prvog poluvremena. Španjolski stručnjak prišao je klupi i snažno đonom udario stolicu, što možete vidjeti ispod.