U novom kolu turskog nogometnog prvenstva dogodio se još jedan kaos, ovaj put vezan uz Fenerbahçe.

Mourinho je sa svojom momčadi gostovao u Izmiru protiv Göztepea, a nakon prvog poluvremena Fenerbahçe je vodio 2:0 zahvaljujući golovima Edina Džeke i Youssefa En Nesyrija. Činilo se da sve ide po planu za Fener, ali ubrzo je uslijedio niz nepredviđenih događaja.

Problemi su počeli još prije utakmice jer mnogi navijači Fenerbahçea nisu mogli ući na stadion iako su imali ulaznice, što je izazvalo ljutnju predsjednika kluba, Alija Koça. Tijekom poluvremena, Koç je posjetio one navijače koji su uspjeli ući na tribine i pokušao riješiti situaciju.

U trenutku kada se vraćao na svoje mjesto, nastala je tučnjava. S tribina su prema Koçu počeli letjeti razni predmeti, a dodatno ga je napala nepoznata osoba s akreditacijom Göztepea. Incident se dogodio u blizini terena, a predsjednik Fenerbahçea je na kraju iz sukoba izašao krvave glave.

Ovaj incident očigledno je destabilizirao momčad Fenerbahçea, koja je ubrzo primila gol. Koray Gunter je smanjio rezultat na 2:1 u 68. minuti, a Romulo je u sudačkoj nadoknadi izjednačio na 2:2.

Navijači Fenerbahçea koji su ostali van stadiona nastavili su izazivati nerede, uništavajući infrastrukturu stadiona, uključujući i WC-e.