Fudbaleri banjalučkog Borca večeras su na Gradskom stadionu dočekali Panathinaikos u historijskoj, prvoj utakmici takmičarskog dijela nekog evropskog takmičenja. U pitanju je ligaška faza Konferencijske lige. Borac je uspio ostati neporažen i osvojiti historijski bod! (1-1).

Panathinaikos je stigao do rane prednosti pogotkom Bakasetasa u 11. minuti utakmice, međutim, grčki favorizovani tim nije dominirao utakmicom.

Borac je pokazao zube i po primljenom pogotku, ali se na odmor otišlo sa prednošću grčkog velikana.

Drugo poluvrijeme donijelo je još bolji Borac. Ofanziva se isplatila već u 50. minuti, kada je Despotović na asistenciju Herrere pogodio mrežu gostujuće ekipe.

Imao je nedugo zatim Panathinaikos sjajnu šansu, ali je Šporar promašio zicer poziciju.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Borac je ostvario izuzetan rezultat u Evropi!