Fudbal

Hoće li Nottingham u Ligu prvaka? Ovo morate vidjeti.. 

Tri kola prije kraja Premier lige, borba za mjesta koja vode u Ligu prvaka ulazi u samu završnicu, a pitanje koje sve više zaokuplja ljubitelje nogometa glasi: može li Nottingham Forest napraviti čudo i nakon više od dvije decenije ponovno zaigrati na najvećoj evropskoj sceni?

Liverpool je već osigurao naslov prvaka. Arne Slot je u svojoj prvoj sezoni na Anfieldu učinio ono što malo tko očekivao — uvjerljivo vratio titulu u crveni dio grada, iskoristivši kikseve glavnih konkurenata. Arsenal je dugo bio najbliži pratitelj, no Artetina momčad prečesto je gubila bodove protiv slabijih i na kraju će se morati zadovoljiti drugim mjestom, iako ih još čeka polufinale Lige prvaka.

Manchester City, iako je prošao kroz krizu sredinom sezone, došao je do treće pozicije i gotovo sigurno će igrati Ligu prvaka sljedeće sezone. No prava drama počinje od četvrtog mjesta naniže.

Newcastle i Chelsea trenutno drže četvrtu i petu poziciju s po 63 boda, ali sve oči uprte su u Nottingham Forest, koji s utakmicom manje i 60 bodova na kontu čeka večerašnji okršaj protiv Crystal Palacea. Pobjeda bi ih izjednačila s rivalima i potpuno zakuhala borbu za pet elitnih mjesta koja Engleska ima ove sezone u Ligi prvaka.

Raspored koji nudi nadu, ali i prijetnju

Forest, koji je do sada bio pravo osvježenje sezone, sada treba “posljednji sprint” kako bi dotrčao do povijesnog uspjeha. Čeka ih niz težih ispita — osim večerašnjeg duela s Crystal Palaceom, igrat će protiv Lestera i u zadnjem kolu protiv izravnog konkurenta, Chelseaja. Taj meč mogao bi biti direktna bitka za plasman u Ligu prvaka.

S druge strane, Newcastle će igrati protiv Chelseaja, zatim protiv Arsenala i Evertona, dok Plavce, uz Nottingham, čekaju još i Manchester United.

Sva tri kluba — Newcastle, Chelsea i Nottingham — još uvijek imaju sve u svojim rukama, ali ni za jednog put nije lagan. Nottingham, klub koji je čak dva puta bio prvak Europe, sada ima šansu vratiti se tamo gdje njegovo ime ima težinu i tradiciju, i to na najuzbudljiviji mogući način.

U sjeni velikih, Aston Villa vreba

Ne treba zaboraviti ni Aston Villu, koja također ima 60 bodova i tri utakmice do kraja. Tim Unaija Emeryja ima nešto lakši raspored, prvo igra protiv Bournemoutha, zatim protiv Tottenhama i Manchester Uniteda, ekipa koje su ove sezone daleko od očekivanja.

Tri kola, pet kandidata, dva mjesta i samo jedna želja — Liga prvaka. Nottingham Forest večeras ima prvu priliku zakoračiti korak bliže snu. Hoće li izdržati završni sprint i šokirati nogometnu Evropu?

Povezane objave