Na stadionu MHP Arena u Stuttgartu prvo kolo Evropskog fudbalskog prvenstva odigrale su selekcije Slovenije i Danske.

Danci su bolje otvorili susret, a bolju igru krunisali su u 17. minuti, kada je mrežu Oblaka pogodio Eriksen na asistenciju Winda. Do kraja prvog poluvremena Danska je bila konkretniji rival, a Slovenija može biti sretna što je na odmor otišla sa tek jednim golom zaostatka.

Nastavak je ponudio nove šanse s obje strane. Danska je imala izglednu priliku u 65. minuti, kada je Oblak odlično intervenisao, a nedugo zatim Šeško je imao šansu da poravna rezultat, ali nije bio precizan.

Nakon toga je Slovenija zaigrala mnogo bolje i stvarala prilike, a onda i pogodila za 1-1. Janža je iskoristio priliku i donio veliko slavlje navijačima Slovenije u 77. minuti pogotkom za 1-1.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, Slovenija je priredila, reklo bi se, prvo veće iznenađenje na ovom Evropskom prvenstvu.

Podsjetimo, večeras je na rasporedu još jedna utakmica, Engleska i Srbija će odmjeriti snage od 21 sat.