Lanxess Arena bila je domaćin trećem kolu druge faze Europskog rukometnog prvenstva između Hrvatske i Islanda, završenog rezultatom 30:35.

Obje reprezentacije su ušle s dva poraza u prva dva kola, pri čemu je Island već znao da nema šanse za polufinale. Unatoč porazima, Hrvatska je imala matematičke šanse za prolazak.

Hrvatski reprezentativci su bolje otvorili meč, stigli do +4 u 10. minuti, ali su Islanđani preokrenuli i poveli 12:13 do polovine prvog poluvremena. Hrvatska je potom napravila seriju od 5:0, otišavši na poluvrijeme s rezultatom 18:16.

Islanđani su dominirali drugo poluvrijeme, stekavši vodstvo od +6 u zadnjih deset minuta. Unatoč nastojanjima, Hrvatska nije uspjela preokrenuti. Marko Jelinić bio je najbolji strijelac s šest golova, dok je Bjarki Mar Elisson s osam golova predvodio Island do pobjede.

Jasno je da je s ovim porazom to sada nemoguće te su Hrvati i definitivno ostali bez šansi za plasman među četiri najbolje selekcije na Euru.