Fudbalska reprezentacija Hrvatske poražena je od Walesa u Cardiffu rezultatom 2-1, pa se tako dovela u izuzetno tešku situaciju da ne ovisi sama o sebi u naredna dva kola.

Wales je poveo pogotkom Wilsona u 47. minuti, a isti igrač je pogodio i u 60. minuti. Hrvatska je uspjela smanjiti preko Pašalića, ali više od toga komšijska država nije mogla.

Turska je savladala Latviju rezultatom 4-0 i na pragu je Evropskog prvenstva. Raspoloženi Turci su pogađali u drugom poluvremenu. Akgun je donio vodeći gol u 58. minuti, Tosun udvostručio u 83, a 3-0 postavio je Akturkoglu u 87. minuti utakmice. U nadoknadi utakmice svoj drugi gol postigao je Tosun za konačnih 4-0.

Turska ima odigrati još jednu utakmicu, onu protiv Walesa u gostima. S druge strane, Wales sam odlučuje o svojoj sudbini i pobjedama nad Armenijom u gostima i Turskom kući osigurat će Euro.

Hrvatska mora savladati Latviju u gostima i Armeniju kući, ali i čekati rasplet ostalih utakmica.