Juniori Milana ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Empolija rezultatom 4:1 u četvrtom kolu talijanske Primavere.

Na poluvremenu su vodili 3:0 zahvaljujući golovima Filippa Scottija, Maximiliana Ibrahimovića i Dariusza Stalmacha.

U drugom poluvremenu Bogdan Popov smanjio je zaostatak, ali je Scotti svojim drugim golom osigurao pobjedu Milana. Iako je Scotti bio dvostruki strijelac, najviše pažnje privukao je 17-godišnji Maximilian Ibrahimović, sin legendarnog Zlatana Ibrahimovića.

Maximilian je u 29. minuti sjajno zabio gol pod prečku nakon što je povukao loptu prema golu.

Milanovi juniori imaju tri pobjede u četiri utakmice i trenutno su treći na ljestvici s devet bodova. Maximilian Ibrahimović, koji je nogometnu karijeru započeo u švedskom Hammarbyju, postigao je svoj treći gol u sezoni.

U prvom kolu bio je dvostruki strijelac u pobjedi nad Udineseom, ali protiv Torina i Genoe nije postizao golove.

Njegov otac Zlatan Ibrahimović imao je izuzetno uspješnu karijeru, igrajući za brojne velike klubove poput Ajaxa, Juventusa i Barcelone.

Zlatan je tijekom karijere zabio ukupno 496 golova, a mnogi od njih ostali su zapamćeni po atraktivnosti.