Košarkaši Igokee pobijedili su banjalučki Borac rezultatom 76:62 u drugoj finalnoj utakmici play-offa Prvenstva Bosne i Hercegovine, čime su sa 2:0 u seriji odbranili titulu prvaka.

Prvo poluvrijeme bilo je relativno izjednačeno, a Igokea je vodila s 37:31 nakon druge četvrtine.

U trećoj četvrtini, tim iz Aleksandrovca se odvojio, a Borac nije imao snage za povratak.

Ovo je deseta titula prvaka Bosne i Hercegovine za Igokeu. Najefikasniji igrač Igokee bio je Mario Nakić s 18 poena, tri skoka i tri asistencije.

S druge strane, istaknuo se Jarrod West s 18 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Igokea će i sljedeće sezone igrati u ABA ligi, dok je Borac plasmanom u finale osigurao mjesto u ABA 2 ligi.

Tim iz Aleksandrovca nije dozvolio iznenađenje, iako su ostali bez Kupa Mirze Delibašića. Igokea je opravdala ulogu favorita u Prvenstvu Bosne i Hercegovine.