U nevjerojatnoj i pomalo nadrealnoj sceni tijekom uzbudljivog derbija između Tottenhama i Evertona u Premier ligi, nogometni teren postao je poprište neobičnog događaja – istovremeno su se na terenu nalazile dvije lopte. Ovaj neobjašnjivi trenutak dogodio se u prvom poluvremenu utakmice, dok je Everton krenuo u obećavajući kontranapad.

U središtu zbivanja bio je Ukrajinac Vitalij Mikolenko, igrač Evertona, koji se našao u pravom trenutku na pravom mjestu. Pokušao je iskoristiti odbijenu loptu, ali iznenada se pojavila druga lopta na terenu.

Pokušaj Mikolenka da završi akciju bio je otežan prisustvom dodatne lopte, što je na koncu rezultiralo propuštenom prilikom za Everton.

U trenutku haosa, Mikolenko je gotovo istovremeno pucao prema oba gola, ali nijedan od pokušaja nije završio u mreži. Rezultat utakmice, na kraju, bio je 2:1 u korist Tottenhama, s golovima Richarlisona i Heung-Min Sona iz prvog poluvremena.