Prošle sedmice fudbaleri Veleža doživjeli su bolan poraz od Intera u Andori, izgubivši sa 1:5. Međutim, Inter se pokazao kao ozbiljan protivnik, što je potvrđeno večerašnjim rezultatom protiv AEK-a. Inter je u Atini izgubio 4:3, postigavši tri gola u 18 minuta.

AEK je imao veliku prednost od 4:0 (Ljubičić 6, Garcia 20, Gaćinović 31, Moukoudi 53) do 53. minute, činilo se da je plasman u treće pretkolo UEFA Konferencijske lige osiguran.

Međutim, gosti se nisu predali. Vida je postigao autogol u 65. minuti za 4:1, a Andreu (78-penal) i Martinez Viti (83) su vratili Inter u igru, najavljujući uzbudljiv revanš naredne sedmice.

Rezultat i strijelci:

AEK – Inter Escaldes 4:3 (Ljubičić 6’, Garcia 20’, Gaćinović 31’, Moukoudi 53’ / Vida (ag) 65’, Andreu (p) 78’, Martinez 83’)